Body Vibe Dance

Žijeme v době, která nám přináší veškerý komfort. Máme pohodlné domy, rychlá auta, můžeme cestovat, kam se nám zlíbí. S tím nám ale současnost přináší velké nároky na finanční stránku, musíme za to všechno něčím zaplatit. Chodíme do zaměstnání, kde trávíme většinu svého času, abychom vydělali peníze na vše, co nám nabízí všudypřítomné reklamy, na všechny ty věci co vlastně nepotřebujeme, ale musíme je mít. Naše práce nám zabere převážnou část našeho času a energie. Večer přijdeme unavení a máme výčitky, že jsme zase vynechali posilovnu nebo hodinu jógy. Snažíme se meditovat, ale většinou usneme. Přestali jsme odpočívat, protože na to zkrátka není čas. Naše dovolené trávíme aktivně, vracíme se unavení, ale můžeme vyprávět spousty zážitků z poznávacích výletů, měst, muzeí nebo adrenalinových sportů, vždyť válení už se nenosí.

Naše tělo je stále nuceno do výkonu, výdeje energie, ale už si ji neumí nabrat zpět. Když sportujeme, zase jen vydáváme, tělo máme nastavené zase jen na výkon (ujet na kole nebo uběhnout co nejvíce kilometrů, v posilovně zvednout co nejvíce, na hodině aerobiku hlavně udržet krok s cvičitelkou), ale vůbec se nesoustředíme na naše tělo, co se v nás děje. Je to, jako když si představíte běžící antilopu, která utíká před predátorem. Její stres je přesně to co žijeme v dnešním světě, jedeme na „co nejvyšší výkon“. Příroda je mocná a proto antilopa, když přežije, ví jak svůj stres uvolnit. Člověk bohužel zapomněl, jak se to dělá, neumí zacházet se svojí zásobou energie a jednou přijde den, kdy dojde.

Chtěla bych vás pomocí tance naučit, jak se uvolnit, zbavit se nahromaděného stresu a mít zase sílu na každodenní starosti. Při tanečních lekcích můžete otevřít staré bolesti, svá dávná zranění, kterých se budete chtít zbavit nebo se zkrátka rozhodnete chtít žít lépe než doteď. Chcete změnit způsob myšlení, naučit se odpočívat, umět rozdělit své síly, stíhat rodinu i své zájmy.

Pohybem těla se můžete zbavit svých obav, bloků, hněvu, smutku. Když se zaposloucháte do rytmu hudby, uslyšíte všechny vaše touhy, bolesti a strachy a pohybem těla je uvolníte. V čemkoli co se dlouho nehýbe, stojí na místě, vznikají usazeniny, tak stejně i v lidském těle a tím, že ho rozpohybujete, uvolníte vše, co se za život usadilo.

Zkrátka: „ Dvě hodiny tance jsou jak dva měsíce terapie.“ A protože tanec uvolňuje tělo, otevírá srdce a vyprazdňuje mysl, stává se tím pro nás meditací v pohybu.

Meditace v pohybu – BodyVibeDance

Nejdříve se uvolníme, pomalu, postupně od kotníků až po krční páteř prodýcháme a rozvlníme celé naše tělo.

Postupně se rytmus zrychluje, necháme své tělo „houpat se na vlnách“ hudby a splynout s ním. Zapomeneme na okolní svět a své starosti a jen se spojíme sami se sebou.

Hudba se ještě zrychlí a mi, ve zdánlivě chaotickém rytmu vyskáčeme, vykřičíme, vyklepeme náš stres, naše bloky a vzorce chování.

Tanec se zpomaluje a odchází poslední zbytky stresu z našeho těla…

Úplně se zastavíme a užijeme si volnosti a lehkosti.

V tichu a příjemné meditaci si zachováme ten pocit radosti a uvolnění.